Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin
Share on skype

WordPress 5.7 Sürümü Yayınlandı! Kapsamlı Anlatım

WordPress 5.7 Sürümü Yayınlandı!

Nihayet WordPress 5.7 sürümü ‘’Umut’’ başlığıyla yayınlandı! İçerik yönetimini kolaylaştırmak noktasına etkili özellikleri kapsayan WordPress 5.7 sürümünün, güvenlik iyileştirmeleri de dikkatleri üzerine çekiyor! Son güncelleme sayesine yeni özelliklerle de desteklenen WordPress 5.7 sürümü heyecanla karşılandı! Dünyada en popüler olan içerik yönetimi sistemi olarak karşımıza çıkan WordPress 5.7 sürümüyle ses getirdi! Peki, bu yeni sürümün yenilikleri neler? İşte detaylar!

İşte WordPress 5.7 Sürümünü Yenilikleri!

WordPress daha önceden ekranın tüm yüksekliğini kaplayabilecek bir şekilde blok oluşturma yeteneğine sahipti. Yine WordPress’te daha önceden elmentor araçları sayesinde blok oluşturmak mümkün oluyordu. Ancak artık WordPress 5.7 sürümünde yerel bir olarak da düzenleyicide blok oluşturmak mümkün! 

WordPress 5.7 sürümünde kod bloklarında yer alan yazı tipinin kontrolü de doğrudan yapılabiliyor. Yine liste bloklarında da yazı tipi kontrollerini etkili bir şekilde oluşturmak için etkili kısa yolları bu yeni sürümde bulunuyor. Üstelik WordPress 5.7 sürümünde yeniden kullanabilir durumdaki blokların da kullanımı çok kolay! İçerik yönetimine kararlı bir şekilde müdahale olanağına da sahip olan WordPress 5.7 sürümünde; güncelleme özelliği de aktif.

WordPress 5.7 sürümü güncelleme yaptığınızda otomatik bir şekilde gönderiyle birlikte kaydetme özelliğine de sahip. Yine bu yeni sürümde buton blokları da çok daha fazla özelleştirme olanağına sahip! Sosyal simgelerin boyutlarını ve hizalamalarını da özelleştirebiliyorsunuz! Bir de WordPress 5.7 sürümü; yüklenen öğelerin doğrudan sürüklenip bırakma deneyimini de sunuyor.

WordPress 5.7 İndir

WordPress 5.7 Sürümü Teknik İyileştirmeleri de Kapsıyor!

HTTP’den HTTPS protokolüne etkili bir geçiş olanağı sunan WordPress 5.7 sürümü bunu bir tek tıklama ile gerçekleştiriyor. Kullanıcıların özel sorumluluğunda olan görevleri otomatikleştirme konusunda da iddialı olan WordPress 5.7 sürümü; birtakım teknik iyileştirmeleri de kapsıyor.

Özellikle web sayfasının veri tabanının manipülasyona uğramasını engelleme özelliğine sahip olan WordPress 5.7 sürümü; böyle veri tabanındaki riskleri de azaltıyor. Meta etiketinde de yeniliklerin olduğu yeni sürümde önceden yapılandırılan robots meta etiketlerine de olanak tanıyor. Yeni robots API sayesinde filtre yönergesinin önceden yapılandırılması da mümkün oluyor.

 WordPress 5.7 sürümü, resim ön izlemelerinde de yeni fırsatlar sunuyor. Arama motorlarından maksimum resim ön izleme yapılmasın olanak tanıyan WordPress 5.7 sürümü; çok daha büyük resimlerin ön izlemelerinin etkili bir şekilde görüntülenmesini de mümkün kılıyor!

WordPress 5.7sürümü ilginç özellikleriyle de dikkatleri üzerine çekiyor. Özellikle web sayfasının yükleme süresinin optimize edilmesine destek olan yeni özellik; kullanıcıların da ilgisini çekiyor. Bu kapsamda iframe bloklarına ait tembel yüklemesinin yapılandırılmasında loading ‘’lazy’’ uygulamasını da devreye sokuyor. Böylece yüklenme süresinin optimize edilmesini etkili bir şekilde sağlıyor.

WordPress 5.7 Sürümü Entegre Edilebiliyor!

WordPress 5.7; JQery güncellemesinin sürüm 3.5.1 ile de etkili bir şekilde entegre edilmesine olanak tanıyor.  Wp-admin paneline ait renkler de bu yeni sürümde yeniden düzenlenmiştir. Yeni bir palet uygulamanın bulunduğu yeni sürümde en yüksek erişebilirlik olanağı da mevcut! 

9 Mart tarihi itibariyle yayınlanan WordPress 5.7 sürümü; yönetim panelinden güncelleme yapılarak indirilebiliyor. Şayet henüz bu yeni sürüme geçmediyseniz mutlaka ekranınızda yükseltme konusunda bir mesajla karşılaşacaksınız. Bu arada şayet yeni sürümü yükleyecekseniz; öncesinde mutlaka var olan içeriğinize ait bir yedek oluşturmanızı da öneriyoruz. 

WordPress Hızlandırma ile ilgili kaynak istiyorsanız inceleyebilirsiniz  seopar.org/kategori/pazarlama/

Lazzoni Mobilya Başarı Hikayesi

Lazzoni MobilyaBaşarıHikayesi Lazzoni 1897 yıllarına dayanan bir hayat hikayesi mevcut kaliteye ve modern tasarımlara öncelik veren Lazzoni Mobilya kaliteli mobilya üretimi konusunda oldukça istikrarlı ve

Devamını Oku