Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin
Share on skype

Resimleri Yeni Nesil Biçimlerde Yayınlayın Hatası Nasıl Çözülür?

Resimleri Yeni Nesil Biçimlerde Yayınlayın Hatası Nasıl Çözülür?

Google’ın etkili hizmetleri arasında yer alan PageSpeed web sitenizin hızlı bir şekilde açılması için uyarılar sunan bir uygulamadır. Bu uygulama size birtakım önerilerde bulunarak internet sayfanızın hızını arttırmayı amaçlar. Yapılan işlem sırasında sıklıkla resimleri yeni nesil biçimlerde yayınlayın uyarısıyla karşılaşırız. Siz de bu hatayı pratik bir şekilde çözerseniz; sayfanızın hızlı bir şekilde açılmasını da mümkün kılarsınız!

Elbette ki görseller web sayfalarının açılış hızını doğrudan etkiler. Bundan dolayı görsellerin optimize edilmesi; beraberinde önemli kazanımları getirir! Burada temel belirleyici etken görsellerin boyutudur. Yine görsellerin formatı da doğrudan sitenin açılış hızına etki eder. Bundan dolayı da sitelerde yer alan görsellerin mutlaka optimize edilmesi de şarttır!

Resİmlerİ Optimizasyon Etmenİz İçİn önereceğimiz eklentİler

Smush – Lazy Load Images, Optimize & Compress Images

Imagify – Optimize your Images & Convert WebP

ShortPixel Image Optimizer

Robin image optimizer — save money on image compression

Resimleri Yeni Nesil Biçimlerde Yayınlayın Uyarıyla Karşılaştıysanız!

Şayet yaptığınız test sonrasında resimleri yeni nesil biçimlerde yayınlayın uyarısıyla karşılaşmışsanız mutlaka bu uyarıyı dikkate almalısınız. Uyarının yapıldığı sayfanın hemen altında size hangi görselin sitenizin açılış hızını olumsuz etkilediğini de görebilirsiniz. Burada görselin hangi özelliklerinin açılmayı yavaşlattığı da belirtilecektir. Bundan dolayı söz konusu görseli hemen optimize etmeniz şarttır! 

Şayet görsellerinizi nitelikli bir düzeyde optimize ederseniz; sitenizin hızlı bir şekilde açılmasını da mümkün kılarsınız. Burada öncelikli olarak uyarı verilen görsellerin formatlarına dikkat etmelisiniz. Unutmayın Google JPEG 2000 ile WebP ve JPEG formatlarını önermektedir. Siz de hata verilen görsellerinizi bu formatlara uyarlayabilirsiniz! 

Lazzoni Mobilya Başarı Hikayesi

Lazzoni MobilyaBaşarıHikayesi Lazzoni 1897 yıllarına dayanan bir hayat hikayesi mevcut kaliteye ve modern tasarımlara öncelik veren Lazzoni Mobilya kaliteli mobilya üretimi konusunda oldukça istikrarlı ve

Devamını Oku