Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin
Share on skype

Resimleri Verimli Bir Şekilde Kodlayın

Resimleri Verimli Bir Şekilde Kodlayın

Resimler site açılış hızını doğrudan etkiler. Bundan dolayı da görsellerin düzenlenmesi beraberinde önemli kazanımları da getirir. Şayet görsellerle ilgili bir sıkıntı mevcutsa genelde Resimleri verimli bir şekilde kodlayın! Uyarısı karşımıza çıkar. Böyle durumlar da ise görsellerinizi gözden geçirmenizi öneriyoruz. İşte detaylar!

Resimleri Verimli Bir Şekilde Uygun Bir Şekilde Kodlayın

Sitenize hız testi yaptığınızda şayet resimleri verimli bir şekilde kodlayın uyarısı alıyorsanız, mutlaka bu konu üzerine yoğunlaşmalısınız. Esasında bu uyarıyla birlikte çoğu zaman yeni nesil biçimde yayınlayın! Biçiminde uyarı da gelebilir. Her iki uyarının da çözümü birbirine yakındır. Zira her iki sorunun kaynağı da birbirine benzemektedir.

Her İki Hatanın da Çözüm Yolu;

  • Mutlaka sitenizde yer alan resimlerin dosya boyutunu küçültün
  • Sitenizdeki yer alan resimlerin yeni nesil biçimde yayınlanmasını sağlayın

Her iki seçenek de söz konusu sorunlarında giderilmesinde etkilidir. Burada dikkat edilecek en temel husus, dosya küçültme işini yaparken mutlaka resimlerin görüntü kalitesini düşürmemektir. Bu işlemi son derce pratik bir şekilde yapabilen internet sayfaları da mevcuttur. Yine farklı SEO araçlarının da resimlerin optimizasyonu konusunda destek sunduklarını ifade etmek de mümkündür! Bir de bazı eklentilerin görsellerin düzenlenmesini otomatik bir şekilde yapabildiklerini ifade etmek de mümkündür. Unutmamak gerekir ki şayet sitenizin açılış yönünü olumlu yönde etkileyen bu hususları dikkate alacak olursanız; sitenizin rekabet gücünü de arttırırsınız! 

Lazzoni Mobilya Başarı Hikayesi

Lazzoni MobilyaBaşarıHikayesi Lazzoni 1897 yıllarına dayanan bir hayat hikayesi mevcut kaliteye ve modern tasarımlara öncelik veren Lazzoni Mobilya kaliteli mobilya üretimi konusunda oldukça istikrarlı ve

Devamını Oku