Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin
Share on skype

Oluşturmayı Engelleyen Kaynakları Ortadan Kaldırın

Google Pagespeed ve GTMetrix puanlarını yükseltmek isteyenler için hazırlamış olduğumuz makale sizlere yararlı olacaktır.

Siz de Oluşturmayı engelleyen kaynakları ortadan kaldırın! Böylece önemli bir sorundan da kurtulun! Şayet WordPress tabanlı internet sayfanızı Google Page Speed aracılığıyla testte tabi tuttuysanız; JS ve CSS türü dosyalarınızın kaldırılması da istenecektir. Peki, Oluşturmayı engelleyen kaynakları ortadan kaldırın! Sorunun çözümü nasıl olmalıdır! İşte ayrıntılar!

Oluşturmayı Engelleyici Nasıl Tanımlanır?

İnternet sitelerine girişlerin hızlı olması; siteniz açısından olumlu bir durumdur. Oluşturmayı engelleyici sitenizin hızlı yüklenmesine engel olan dosyaların ortak adıdır. Bundan dolayı da söz konusu dosyaların ortadan kaldırılması; sayfanızın çok daha hızlı açılmasını mümkün kılacaktır! 

Özellikle günümüz koşullarında oluşturmayı engelleyen dosyaların etkili bir düzeyde kaldırılmış olması; internet sayfalarının etkili bir düzeyde açılmasını da olumlu yönde etkilemektedir. Bu kapsamda oluşturmayı engelleyici dosyaları kaldırmak için öncelikli olarak bu dosyaların ne tür dosyalar olduklarını bilmek şarttır. İşte oluşturmayı engelleyici dosyaların kaynakları!

Oluşturmayı Engelleyici Dosyaların Kaynakları

İnternet sayfalarında yer alan oluşturmayı engelleyen dosyalar, web sayfasının hızını olumsuz yönde etkiler. Bundan dolayı bu tür dosyaların ortadan kaldırılması önem taşır! Bu tür dosyalar temelde iki şekilde ortaya çıkar: 

  • Optimizesi yapılmamış olan ayarlar
  • Optimize edilmemiş olan dosya yüklemeleri

Şayet bir web sayfasının hızlı bir şekilde açılmasını sağlamak istiyorsanız mutlaka oluşturmayı engelleyen kaynakları ortadan kaldırın! Uyarısını dikkate almalısınız! Bu sayede web sayfanızın hızlı bir şekilde açılmasını da mümkün kılarsınız! 

WordPress Hızlandırma İşlemi mi Yaptırmak istiyorsunuz?

Sizlere profesyonel hızlandırma işlemi sağlayabiliriz bunun için teklif al sayfamızdan websiteniz için teklif alarak çalışma başlatabilirsiniz. https://seopar.org/teklif-al/

Lazzoni Mobilya Başarı Hikayesi

Lazzoni MobilyaBaşarıHikayesi Lazzoni 1897 yıllarına dayanan bir hayat hikayesi mevcut kaliteye ve modern tasarımlara öncelik veren Lazzoni Mobilya kaliteli mobilya üretimi konusunda oldukça istikrarlı ve

Devamını Oku