Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin
Share on skype

Kullanılmayan CSS’yi Kaldırın!

İnternet sayfalarının açılış hızları ziyaretçi sayısını da doğrudan etkiler. Bundan dolayı düzenli olarak internet sayfanızın açılış hızını test etmeniz önerilmektedir. Yaptığınız hız testi neticesinde kullanılmayan CSS’yi kaldırın! Tarzında bir uyarıyla karşılaşırsanız mutlaka bu uyarıyı dikkate almalısınız! Bu sayede internet sayfanıza hız kazandırabilirsiniz!

Kullanılmayan CSS’yi Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Özellikle site hızı, internet sayfanızın arama motoru optimizasyonunu doğrudan etkilemektedir. Bundan dolayı internet sayfanızın hızını arttırmak, sitenizin performansını da doğrudan etkilemektedir. Bu kapsamda kullanılmayan CSS satırlarının sitenizin hızını olumsuz yönde etkilediğini ifade etmek de mümkündür. Bundan dolayı da kullanılmayan CSS satılarını kaldırmak her zaman lehinize olacaktır! 

Kullanılmayan CSS satılarını kaldırmanız; sitenizin performansını olumlu yönde etkiler. Bunun için öncelikli olarak sitenizde mevcut olan CSS satılarını bulmalısınız. Sayfanızdaki kullanılmayan CSS dosyalarını bulabilmeniz için çok sayıda farklı internet sayfalarını kullanabilirsiniz. Söz konusu siteler vasıtasıyla kullanılmayan CSS satırlarını bulduktan sonra sayfa butonu vasıtasıyla bu satırları kaldırabilirsiniz!

Kullanılmayan CSS’yi kaldırın! Uyarısını aldıktan sonra bu tür satırları kaldırmanız; sayfanızın hızlı bir şekilde açılmasına katkı sunacaktır. Google PageSpeed sitesini kullanmak akıllıca bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu internet sayfası neticesinde öncelikli olarak sitenizin hızını ölçebilirsiniz. Bununla birlikte site hızı analizini de etkili bir düzeyde yapabilirsiniz. Şayet yaptığınız analiz sonrasında kullanılmayan CCS satılarını kaldırın uyarısıyla karşılaşırsanız; JavaScript + CSS’leri kaldırın özelliğini kullanabilirsiniz! 

Lazzoni Mobilya Başarı Hikayesi

Lazzoni MobilyaBaşarıHikayesi Lazzoni 1897 yıllarına dayanan bir hayat hikayesi mevcut kaliteye ve modern tasarımlara öncelik veren Lazzoni Mobilya kaliteli mobilya üretimi konusunda oldukça istikrarlı ve

Devamını Oku