Eticaret Hakkında
Kapsamlı Rehber
Eticaret Paketlerimiz

İnternet üzerinden çeşitli ürünleri ve hizmetleri pazarlama alternatifleri çoğaldıkça birçok kişi bu sektöre yönelmeye devam ediyor. Hem firmalar hem de bireysel girişimciler internetten satış yapmak için çeşitli yöntemleri tercih ediyor. Bu alanda girişimciler için avantajlı olacak e-ticaret web sitesi kurma rehberi öne çıkıyor. E-ticaret sitesi hakkındaki tüm detayları öğrenmek isteyenler için çeşitli bilgiler bulunuyor.

E-ticaret sitesi kurmak için yapılması gerekenleri araştıran kullanıcılar için önemli olan bazı hususlar vardır. Yazılım ve tasarım gibi önem arz eden konuların öğrenilmesi gerekir. Günümüzde bu sektördeki rekabetin fazla olmasıyla birlikte birçok detay önem kazanmıştır.

Eticaret Nedir? Nasıl Yapılır? Hizmetlerimiz Hakkında

1

Nasıl Çalışıyoruz?

Websitenizi kapsamlı bir şekilde inceliyoruz. Tüm teknik detayları raporlayıp sunum hazırlıyoruz. Sizinle toplantı planı oluşturup tüm detayları aktarıyoruz. Üstelik analiz hizmetimiz tamamen ücretsizsizdir.

Websitenizi Ücretsiz
Analiz Ediyoruz.

2

Toplantı Organize
Ediyoruz.

Uzman ekibimiz tarafından websitenizin teknik detayları oluşturulduktan sonra sizinde uygun olduğunuz belli bir tarih ve saat içinde tanışma toplantısı gerçekleştiriyoruz ve teklifimizi size iletiyoruz. Ardından hemen işe koyuluyoruz!

3

Seopar Advice
Pazarlama Eklentisi

Websiteleriniz için gerçekleştirdiğimiz kurulumu oldukça basit ve kullanışlı olan yazılımızı kullanabilirsiniz. Websitenizde 14 farklı bildirim yayınlayarak site dönüşümünü ve satışlarınızı arttırabilirsiniz.

4

Seopar
Analytics Kurulumu

Seopar Analytics web sitenizle ilgili birçok veriye ulaşmanızı sağlayan ziyaretçilerinizin ekranını izlemenize olanak sağlayan ücretsiz bir 

SEOPAR aracıdır.  Eğer kayıt kaptırmak isterseniz buraya tıklayınız

 

Giyim, spor, elektronik, gıda ve tekstil gibi birbirinden farklı sektörlerdeki çeşitli ürünlerin satışı internet üzerinden avantajlı bir şekilde gerçekleştiriliyor. Her geçen gün sayısı artan e-ticaret platformlarının çeşitli özellikleri bulunuyor. E-ticaret sitesi ücretsiz hizmetler sayesinde kolay bir şekilde açılabiliyor. İşlerini internet üzerine taşımak isteyenler için çeşitli alternatifler vardır. Ücretsiz eğitimler ve hizmetlerle birlikte başarılı bir e-ticaret sitesi sahibi olmak mümkündür.

E-ticaret alanına girmeden önce hangi ürünlerin satışını yapacağınıza karar vermeniz gerekiyor. İş modeline ve ürün içeriğine karar verdikten sonra web platformunu açmak için çeşitli yöntemleri tercih edebilirsiniz. Web tasarım ve yazılım alanında hizmet veren firmalardan yardım almanız faydalı olacaktır. Aynı zamanda ücretsiz destek platformlarından yardım alarak istediğiniz gibi bir e-ticaret sitesi kurabilirsiniz.

 

Son yıllarda hızla artan ve büyük bir pazar haline gelen e-ticaret sektörü birçok iş kolu için elverişli özelliklere sahiptir. İnternetten alışveriş yapmanın daha rahat ve avantajlı olması sebebiyle birçok müşteri bu alana yönelmiştir. Bu nedenle e-ticaret sitesi kurmak istiyorum şeklinde araştırma yapan girişimcilerin de sayısı artmıştır. 

E-ticaret sektöründe faaliyet gösteren girişimcilerin dikkat etmesi gereken bazı detaylar vardır. Sektördeki rekabetin göz önünde bulundurulması ve yenilikçi çalışmaların yapılması gerekir. Aynı zamanda sabırlı bir şekilde çalışmak ve hedef kitleye uygun satışlar yapmak önemlidir. E-ticaret web sitesi kurmak için yapılması gereken bazı işlemler şu şekildedir;

 • İlk olarak internet sitesi üzerinden satışı yapılacak ürün veya hizmete karar verilmesi gerekir.
 • Hedef müşteri kitlesini belirledikten sonra müşterilere uygun ürünler tedarik edilir.
 • İhtiyaçlar ve hedefler gibi konularda detaylı bir çalışma yaptıktan sonra e-ticaret modeli tercih edilir.
 • Marka ve domain işlemleri yapılır.
 • E-ticaret sitesi yazılım ve tasarım işlemleri gerçekleştirildikten sonra satış yapmaya başlanabilir.

Görüldüğü üzere kolaylıkla gerçekleştirilebilecek işlemlerle birlikte e-ticaret sektöründe faaliyet göstermeye başlamak mümkündür. Bu alanda profesyonel destek veren firmalarla iletişime geçmeniz yararlı olacaktır.

 

İnternet üzerinden ticari faaliyetler yürütmek isteyenler için öne çıkan çeşitli hizmetler vardır. E-ticaret sitesi yapan firmalar bu alandaki ihtiyaçları karşılamaya devam ediyor. Ürün ve hizmetlerin daha hızlı ve etkili bir şekilde satılması için önemli olan e-ticaret siteleri farklı özelliklere sahiptir. Günümüzde her alanda olduğu gibi web sitesi yazılım ve tasarım alanındaki teknolojinin de ilerlemesiyle birlikte çeşitli olanaklar ortaya çıkmıştır. E-ticaret alanında her türlü desteği veren firmalar, müşterilerin isteklerine uygun çalışmalar yapmaktadır.

Web sitesi kurma ve tasarlama gibi işlemler tecrübe ve bilgi gerektirmektedir. Yeterli bilgiye sahip olmayan kişilerin profesyonellerden yardım alması gerekir. Bir e-ticaret sitesindeki tüm yazılım ve tasarım işlemlerini gerçekleştiren firmalar, müşterilere kullanıma hazır bir web platformu vermektedir. Bu alanda yapılan birçok çalışma vardır. E-ticaret alanındaki profesyonel firmaların bazı çalışmaları şu şekildedir;

 • İnternet sitesi için profesyonel SEO çalışmaları,
 • Google adwords reklam çalışmaları,
 • Sosyal medya reklamları,
 • Web sitesi tasarımı,
 • Yazılım çalışmaları,

Belirtildiği gibi geniş bir kapsam alanında faaliyet gösteren firmalar, girişimcilerin e-ticaret sektöründeki başarısının artmasına yardımcı oluyor.

Aşağıdaki formu doldurmanız halinde size seopar eticaret paketi hizmetimiz hakkında detaylı bilgi verebiliriz.

 

Günümüzde e-ticaret sitesi kurmak isteyenlere sunulan birbirinden farklı hizmetler bulunuyor. Her türlü teknik desteğin verildiği hizmetlerle birlikte profesyonel hizmet almak mümkündür. E-ticaret sitesi fiyatları firmaların hizmet politikalarına ve müşterilerin isteklerine göre değişim göstermektedir. Müşterilerin istediği özelliklere sahip olan e-ticaret siteleri kısa süreler içinde hazırlanarak teslim ediliyor.

Müşteriler için avantajlı özelliklere sahip olan yıllık paketler, sektörde sıkça tercih edilen hizmetler arasında yer alıyor. Gelişmiş özelliklerle hazırlanan yenilikçi modeller, sektördeki rekabette öne geçmenizi sağlayacaktır. SEO çalışmalarını yapan firmalar, internet sitenizin tüm ihtiyaçlarını kısa süreler içinde karşıladığı için avantajlıdır. Siz de kaliteli hizmetleri tercih ederek e-ticaret sitenizi geliştirebilirsiniz.

E-Ticaret Sitesi Kurma Maliyeti

İşlerini internete taşınmak isteyen girişimcilerin merak ettiği farklı konular bulunuyor. E-ticaret sitelerinin hazırlanması ve geliştirilmesi aşamalarında çeşitli miktarlarda giderler ortaya çıkabilir. Bir e-ticaret sitesi kurma maliyeti birçok farklı etkene göre çeşitlilik gösterir. Maliyete etki eden önemli faktörler şu şekildedir;

 • Web sitesinin tasarım ve yazılım özellikleri,
 • Siteye eklenen araçlar,
 • SEO ve reklam çalışmaları,
 • Entegrasyon ve şirket seçimi,

Fiyatların belirlenmesi için faaliyet gösterilecek iş alanının belirlenmesi gerekir. Web sitesi tasarımında profesyonel olan firmalar, iş alanına uygun çalışmalar yapacaktır. İhtiyaç duyulan hizmetler ve web sitesine eklenecek yazılımlar maliyetleri değiştiren faktörler arasında yer alır. 

SEO çalışmaları, trafik hedefi ve reklam çalışmaları gibi birçok etken web sitesi açma maliyetlerini etkiler. İnternet sitesine eklenen özelleştirilmiş araçlar, web sitesi kurma maliyetini etkileyen faktörlerden biridir. Domain ve hosting gibi masrafların da unutulmaması gerekir. Kapsamlı hizmetler veren bilişim firmaları ile görüştükten sonra avantajlı fiyatlarla hizmet almak mümkündür. 

 

İnternetteki e-ticaret sitelerinin sayısının artmasıyla birlikte firmalar arasındaki rekabet de artmıştır. Müşteriler, internet üzerinden alışveriş yaparken çeşitli kriterlere önem vermektedir. Bu alanda web sitelerinin kullanışlı ve özgün bir tasarıma sahip olması oldukça önemlidir. Marka ve ürünün tanıtımında önemli olacak e-ticaret sitesi tasarımının kaliteli bir şekilde yapılması gerekir. Sektöre yeni katılacak girişimciler için e-ticaret sitesi örnekleri vardır. Bu örnekleri inceleyerek kendi web sitenizin tasarımı hakkında karar verebilirsiniz.

Web sitesinin özgün bir şekilde tasarlanması, rekabet için avantajlı olacak konular arasında yer alıyor. E-ticaret sitesi tasarımında dikkat edilmesi gereken özellikler şunlardır;

 • İnternet sitesinin anlaşılır olması,
 • Görsel özellikleriyle etkilemesi,
 • Satışı yapılan ürün veya hizmeti öne çıkarılması,
 • Dikkat dağıtıcı unsurların bulunmaması,
 • Web sayfalarında öncelikli öğelerin vurgulanması,

Belirtilen özellikler örnek e-ticaret sitelerinde bulunmaktadır. Aynı zamanda güvenlik alt yapısının güçlendirilmesi ve web sitesi kullanımını kolaylaştıracak yazılımların da eklenmesi e-ticaret sitesini geliştirecektir. Tüm bu işlemler için profesyonel web sitesi yapan firmalardan yardım almak mümkündür.

 

İnternet üzerinden ürün satmak isteyen girişimcilerin gerçekleştirmesi gereken çeşitli işlemler vardır. Her ne kadar avantajlı bir iş kolu olsa da çeşitli detaylara dikkat edilmesi gerekmektedir. Hukuki alandaki resmi işlerin dikkatli bir şekilde gerçekleştirilmesi önemlidir. E-ticaret sitesi açmak için ilk olarak şirket sahibi olma şartı vardır. Müşterilerin alışveriş yaparken kredi kartı ödeme sistemini kullanması için şirket kaydı olması gerekir. E-ticaret sitesi kurmak için gerekli evraklar faaliyet gösterilecek alana göre değişebilir. Gerekli olan bazı evraklar şu şekildedir;

 • İşletme unvanı ve vergi numarasını içeren genel evraklar,
 • Ürün ve hizmet türü,
 • Ticaret türü,
 • KEP adresi ve aracı ödeme kuruluşu,
 • Kargo firması anlaşma bildirimi,
 • Altyapı sağlayıcı bildirimi,
 • Anlaşmalı bankaların isimleri,
 • Lokasyon bilgileri,

Şirket sahibi olan girişimcilerin sanal pos sahibi olmak için bankalara başvuru yapması gerekmektedir. Özellikle; ETBİS ismi verilen “Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi” e-ticaret sitesi açarken yapılması gereken işlerin başında gelir. Sisteme kayıt olmak için MERSİS numarasının alınması gerekmektedir. Ticaret Odası’na başvuru yaparak MERSİS numarası alabilirsiniz. 

 

İnternetten online satış alanında önemli olan hizmetlerden biri de demo web sitesi kullanımıdır. E-ticaret web sitesi açmak isteyen girişimcilerin çeşitli özellikler hakkında bilgi sahibi olması için oluşturulan internet sitelerine e-ticaret sitesi demo denir. Demo e-ticaret paketleri ile birlikte farklı özelliklere sahip olan e-ticaret sitelerini incelemek mümkündür. 

E-ticaret sitesi açacak olan girişimciler, bu alanda faaliyet gösteren firmalara demo talebinde bulunabilir. Bu hizmetler sayesinde farklı detaylar hakkında bilgi sahibi olmak mümkündür. Sektöre yeni giriş yapacak kişiler için avantajlı olan demo paketlerle birlikte önemli avantajlar elde edebilirsiniz.

Aşağıdaki formu doldurmanız halinde sizlere eticaret demo örnekleri gönderebiliriz.

Size Özel Teklif Al

BLOG

Eticaret İle İlgili Faydalı İçerikler

ticaret

En İyi WordPress E-Ticaret Teması

WordPress e-ticaret sitesi kurma hizmetleri tam anlamıyla profesyonellik gerektiren hizmetlerdir. Çünkü e-ticaret sektörü rekabetin oldukça yoğun olduğu bir sektördür. Dolayısıyla

İncele
fabrika-1

Lazzoni Mobilya Başarı Hikayesi

Lazzoni MobilyaBaşarıHikayesi Lazzoni 1897 yıllarına dayanan bir hayat hikayesi mevcut kaliteye ve modern tasarımlara öncelik veren Lazzoni Mobilya kaliteli mobilya

İncele