Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin
Share on skype

Doğru Boyuta Sahip Resimler Google Pagespeed

Doğru Boyuta Sahip Resimler

İnternet sayfalarının açılış hızını etkileyen en temel kriterler arasında görsellerin optimizasyonu ilk sıralarda yer alır. Bundan dolayı da her zaman doğru boyuta sahip olan resimler tavsiye edilmektedir. Peki, web sayfaları için doğru boyuta sahip olan resimler nasıl seçilmeleridir? Bu seçim işlemi yapılırken nelere dikkat edilmelidir? İşte ayrıntılar!

Görsellerin Boyutları İçin Tavsiyeler

Günümüz koşullarında görsel boyutlarını düzenlerken SEO kriterlerini ön planda tutmak beraberinde önemli kazanımları getirmektedir. Yine görsellerle ilgili birtakım önlemleri alıyor olmak; sitenizi her zaman olumlu etkileyecektir. Görsel optimizasyonu yaparken aşağıdaki teknikleri göz önünde bulundurmalısınız:

  • Resimleri mutlaka sıkıştırmalısınız
  • Görselinizin görüntüsünü tekrar boyutlandırın
  • Mutlaka görselinizin formatı için isabetli bir format tercih edin
  • Resmin düzgün ve doğru bir şekilde kesildiğinden mutlaka emin olun
  • Resmi eklerken mutlaka SEO geliştirme tekniklerine uygun olmasına dikkat edin

Elbette ki doğru boyuta sahip olan resimler tercih edecek olursanız, sitenizin dijital dünyada etkili bir düzeyde var olmasını da mümkün kılarsınız. Elbette ki görsel optimizasyonunu isabetli bir şekilde yapıyor olmanız; internet sayfanız için de pozitif bir etki katacaktır. SEO kurallarına uygun olacak şekilde resimlerinizi boyutlandırmanız; hatta sıkıştırmanız dahi her zaman sitenizin açılış hızına olumlu yönde katkı sunacaktır. Siz de görsel optimizasyonunu isabetli bir şekilde yaparak; web sayfanızı çok daha güçlü kılabilirsiniz! 

Oluşturmayı Engelleyen Kaynakları Ortadan Kaldırın Adlı Makalemizi inceleyebilirsiniz

Lazzoni Mobilya Başarı Hikayesi

Lazzoni MobilyaBaşarıHikayesi Lazzoni 1897 yıllarına dayanan bir hayat hikayesi mevcut kaliteye ve modern tasarımlara öncelik veren Lazzoni Mobilya kaliteli mobilya üretimi konusunda oldukça istikrarlı ve

Devamını Oku