Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin
Share on skype

Dünyayı Etkisine Alan Clubhouse Nedir? Nasıl Kullanılıyor?

Clubhouse, Türkiye’de var oluş tarihi olan 2020’den bu yana giderek takipçilerini artırarak ilerlemiş, popülaritesini arttırmıştır. Şu an için yalnızca IOS desteği bulunan uygulamaya sadece davetiye sistemiyle üye oluna biliyor. 

Clubhouse Nedir?

Platform geçtiğimiz yıl Amerika da yaşanılan George Floyd olaylarından sonra gündemi takip etmek ve kendilerini ifade etmek amacıyla aktif olarak kullanıma başlamıştır. Aktif diyoruz platform olaylardan önce var olmasına rağmen, olay akabinde kendini ifade etmek isteyen Amerikalıların akınına uğramış ve bir anda Clubhouse hızla yayılmaya başlamıştır.

Mağlum uygulamanın ilk çıkış memleketi Amerika’dır. ABD gündeminin konuşulduğu bir uygulama olsa da artık tüm dünya tarafından kabul edilmiş ve her ülke kendi gündemini oluşturup gündem başlıklarını ve ülkelerle ilgili çeşitli içerikleri oluşturdukları ve bu içeriklere ulaşabileceğimiz bir platform olmuştur.

Uygulama aslında tam olarak geliştirici bir podcast ortamıdır. Kısaca internet üzerinden indirebileceğiniz müzik, içerik videoları, dijital konuşmalar ve benzeri metinlerin bir dizi sistemiyle oluşturulan dijital format programı şeklindedir.  Bazı açılardan Clubhouse kendisini podcast anlayışından sıyırmıştır. Özellikle kullanıcıların gerçek zamanlı oluşturdukları canlı sohbet odaları bu ayrıma iyi bir örnektir. Ayrıca Clubhouse içersinde kişisel gelişiminize faydalı olacak odalar, yetkinleşmek istediğiniz konularda yardımlar bilgiler ve tavsiyeler ala bileceğiniz odalar ve hobi odaları mevcuttur. Ek olarak uygulamanın bir diğer güzel tarafı isterseniz yönetici izniyle konuşmalara katılıp fikirlerinizi beyan edebilmenizdir. Bu durum da podcast anlayışına benzer bir yapıya sahip olan Clubhouse’un bir o kadar da podcast’den farklı daha dinamik bir yapıya sahip olduğunun göstergesidir.

Geleceğin sosyal medya platformu olarak değerlendirildiğinde Clubhouse dijital modern bir kahvehane olarak niteleye biliriz. Clubhouse içersinde teknoloji, moda, mutfak, siyaset, ekonomi, finans, futbol, yiyecek, içecek ve sağlıkla ilgili birçok odaya rastlayabilir. Odalara giriş yapabilir ve yönetici onayıyla konuşmalara dâhil olup karşılıklı sohbet edebilirsiniz. Dürüst, sıcak ve samimi bir ortam olduğunu söyleyebiliriz.

En İyi WordPress E-Ticaret Teması

WordPress e-ticaret sitesi kurma hizmetleri tam anlamıyla profesyonellik gerektiren hizmetlerdir. Çünkü e-ticaret sektörü rekabetin oldukça yoğun olduğu bir sektördür. Dolayısıyla wordpress e-ticaret sitelerinin de hatasız

Devamını Oku

Bilmeniz Gereken 5 E-Ticaret Bilgisi

Bilmeniz Gereken 5 E-Ticaret Bilgisi Günümüzün en çok konuşulan ve ilgi gören konularından biri, şüphesiz E-Ticaret. Bu kadar gözde olmasının nedeni, çağa uygun olması ve

Devamını Oku

WordPress Hızlandırma ve Optimizasyon 2021

WordPress Hızlandırma ve Optimizasyon 2021 İnternet sayfalarının sayısının artış göstermesinin doğal sonucu olarak WordPress hızlandırma ve optimizasyon konusu da sıklıkla gündemimizde yer almaktadır. WordPress hızlandırma

Devamını Oku