Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on linkedin
Share on skype

2021 Yılının En İyi WordPress E-Ticaret Temaları

Teknoloji ve bilgisayar dünyası her geçen gün ilerlemekte ve gelişmektedir. Gelişmeler, e-ticaret temalarının sayısını artırdı. 2021 yılının en iyi WordPress e-ticaret temaları seçimi son derece zordur. Çünkü mevcut temaların çoğu işletmelerin aradığı özellikleri taşımaktadır. Temaların her biri, birbirinden ayrı özelliklere sahip olduğundan işletme sahipleri seçmekte zorlanıyor. Biz de sizler için seçimi biraz olsun kolaylaştırmak istedik. Günümüzdeki en iyi wordpress e-ticaret temalarından 10 tanesini belirledik. Listeyi yaparken e-ticaret temasında olması gereken kriterleri karşılamasını dikkate aldık. 

WordPress E-Ticaret Teması Ne Demektir?

Son zamanlarda dünyanın içine girdiği süreç e-ticaretin önemini ortaya koydu. İnsanlar, pandemi nedeniyle kalabalık ve kapalı alanlardan kaçtığından alışverişlerini online yapmaya başladı. Ticaret konusunda mahir olanlar işletmelerinin sitesini kurdu. E-ticaret aşamasında daha çok kazananlar olduğu bir gerçek. Ticaretine her koşulda devam etmek isteyenler e-ticaret siteleri kurdu ve kurmaya devam ediyor. Siteyi kurmadan önce 2021 yılının en iyi WordPress e-ticaret temaları araştırılmalıdır. En iyi WordPress e-ticaret temaları kullanıldığında netice çok daha tatmin edici olacaktır. 

E- ticaret temaları, işletme sahiplerinin kendilerine göre düzenleyebilecekleri ve özelleştirecekleri şablonlardır. Temaları kullanan ve kodlama yapabilen kişiler kullanıcı dostu, fonksiyonel sitelere sahip olabiliyor. 2021 yılının en iyi WordPress e-ticaret temaları içinde tamamen ücretsiz olanlar olduğu gibi ücretli olanlar da vardır. Dilediği temayı seçen işletme sahipleri, sitelerini kurarak satışlarını online yapmaya başlarlar. Tercihten sonraki olay tamamen özelleştirmeye kalır. 

Neden WordPress Temaları?

İçerik Yönetim Sistemi yani CMS platformları arasında en popüler olanı WordPress’tir. Dünya genelinde popülerdir. Birçok sayıda e-ticaret şirketi tarafından tercih edilmiştir. WordPress’in alt yapısını WooCommerce sağlamaktadır. Eksiksiz e-ticaret platformu sunmaktadır. WordPress’in, kullanıcıların istedikleri gibi özelleştirmelerine imkan tanıması tercih edilirliğini artırmaktadır. 2021 yılının en iyi WordPress e-ticaret temaları, işletmecilere eklenti desteği sunmaktadır. Eklenti desteği, tecrübesi olmayanların dahi kolay bir şekilde sitelerini kurmalarını sağlıyor. Kurulu site üzerinde değişiklik yapma kolaylığını yine eklenti desteği sağlar. WordPress’in avantajlarından bir diğeri de çok sayıda ve çeşitli tema desteği sumasıdır.

WordPress E-Ticaret Temalarında Neler Olmalı?

Temalar birbirine benzeseler dahi asla aynı değildirler. Bundan dolayı seçim yaparken dikkatli olunması gereken bazı hususlar vardır. 2021 yılının en iyi WordPress e-ticaret temaları, dikkat edilmesi gereken hususları taşımaktadır. Sitenin fonksiyonel, kullanıcı dostu ara yüze sahip olması isteniyorsa şu hususlara dikkat edilmelidir;

 • E-ticaret sitelerinde ilk izlenim önemli olduğundan tema çekici bir tasarıma sahip olmalıdır. Ziyaretçinin dikkatini çeken tasarım daha sonraki fiillerini de belirleyecektir. Belirlediğimiz temalar, ziyaretçilerinizin sitenizde daha çok kalmasını sağlayacak çekici tasarıma sahip olandır. 
 • Müşterilerin istediklerini bulmalarını kolaylaştıracak kolay navigasyon özelliğine sahip olmalıdır. Ziyaretçiler mağazada kısa tur atarken indirimdeki, en çok satılanlar ve diğer kategorileri görmelidir. 
 • Ziyaretçilerin e-ticaret sitesinde kalmasını mümkün kılan en önemli şey, iyi bir arayüze ve hıza sahip olmasıdır. Müşteriler 2 saniye içinde sitenin açılmasını ister. Hız optimizasyonu olan temalara sahip siteler müşterilerini fazla bekletmez. 2021 yılının en iyi WordPress e-ticaret temaları arasından seçtiğimiz temaların hepsi hız optimizasyonunu desteklemektedir. 
 • E-ticaret sitesi kurmak isteyenler için WooCommerce tek başına yeterlidir. Ancak sitelerin kargo ücreti kontrolü, iletişim formumun eklenmesi gibi ek eklentilere ihtiyacı olacaktır. Eklentileri destekleyen temalar, işletme sahibinin ihtiyaçlarını eksiksiz karşılayacaktır.
 • Günümüzde birçok insan mobil uygulamaları kullanmaktadır. Bundan dolayı e-ticaret sitesinin mobil dostu olması şarttır. İnsanlar alışverişlerinin çok büyük bir kısmını telefonlarından yapmaktadır. Bilgisayarı açmaya uğraşmak yerine hızlı bir şekilde telefonlar kullanılıyor. Seçtiğimiz temalar mobil dostu olduğundan akıllı telefon kullanıcılarını da memnun etmektedir. 

2021 Yılının En İyi WordPress E- Ticaret Temaları Hangileridir?

Çok sayıdaki tema arasından seçim yaparken kullanıcıların ve sitenin ihtiyaçları dikkate alınmalıdır. Özelliklerine ve bulunması gereken hususlara dikkat edilerek seçilen temalar sizleri ve müşterilerinizi memnun edecektir. Wordspress e-ticaret temaları arasından şartları taşıyan, en iyi 10 tanesini sizin için seçtik. Bunlar;

 • SEOPAR E-ticaret
 • Shoplsle
 • StoreFront
 • Alpha Store
 • MaxStore
 • Flash
 • Hestia
 • Fagri
 • eStore
 • Bellini
 • Tyche

SEOPAR E-ticaret

Çok yakında sizlerle…

Shoplsle

Son derece modern görünüşü olan Shoplsle, en iyi temalar listesinin ilk sıralarında olmayı hak ediyor. Ana sayfasında kaydırgaç imkanı sunan tam genişliktedir. Kaydırgaç, indirim kodlarını eklemek, yeni ürünlere dikkat çekmek için kullanılabilir. Sade ancak bir o kadar zarif olan tasarımda, ürünler çok tarz bir şekilde görüntülenir. Zoom özelliğiyle ürünler daha ayrıntılı görüntülenir. Ödeme alanında ürünler fiyatlarıyla görülebilir. Özelleştirme özelliği bulunmaktadır. Sosyal medya dostudur. Sosyal medyadan müşterilerle etkileşim mümkün olur. 

Temayı İncele https://themeisle.com/demo/?theme=shopisle

StoreFront

WooCommerce için tasarlandığından anında ürünleri yerleştirip satmak için Store Front en ideal temadır. Ürün yönetimi ve envanteri geliştirilmiş olan temada ürünler çok harika görüntülenir. Ürünler kategorilere göre görüntülendiğinden kullanıcı dostudur. Renk düzeni sağlayarak tek bir işlemle sitenin bütün rengi değiştirilebilir. Tema, kodlama yapabilenlere çok daha farklı imkanlar sunar. Fonksiyonlar eklenebilir. 

Temayı İncele https://tr.wordpress.org/themes/storefront/

Alpha Store

Alpha Store’nin mobil duyarlılığı bulunuyor. CSS3 ve Bootstrap ile geliştirilmiş. WooCommerce tarafından desteklenen tema, çok hızlıdır. Teknik bilgisi olmayanlar dahi temayı özelleştirebilir. SiteOrigin, daha kolayını arayanlar içindir. Site Origin, temaya entegre edildiğinde ürünler çekilip bırakılarak düzenlenebilir. Ücretsiz olan temanın sağında ve solunda bulunan kenar çubuklarına menü ekleme fırsatı verir. Ek özellikler yükleme olanağını bulunuyor. Hızlı görünüm, istekler, ürün karşılaştırma eklentileri eklenebilir.

Temayı İncele https://tr.wordpress.org/themes/alpha-store/

Max Store

Her türlü işletmeye uygun olan Max Store, sade tasarıma sahiptir. Ürünlere ait kategoriler ana sayfada görünür. Mükemmel görünüşlü temanın tasarımı biraz çalışmayla daha harika yapılabilir. Google’de iyi sıralama elde etmek isteyenler için ideal bir temadır. Yoast Seo tarafından desteklenmesi onu öne çıkarır. Dosyaların hepsini sıkıştırdığından daha hızlı çalışır. 

Temayı İncele https://tr.wordpress.org/themes/maxstore/

Flash

En fazla tercih edilen temaların başında yer alan Flash, çok amaçlı kullanılabilir. Çok az eforlaonline mağazanızı kurmanızı sağlar. Acemilerin işlerini kolaylaştırmıştır. Temaya, Flash Toolkit, Site Origin entegre edilebilir. Sürükleyip bırakıp sitenizi kurabilirsiniz. Ücretsiz sürümleri vardır. Bu sürümlerde 6 tane demo bulunur. Demolarda bütün seçenekler sunularak işletmecilerin dikkati çekilmiştir. 

Temayı İncele https://themegrill.com/themes/flash/

Hestia

Çok amaçlı temalardan biri de Hestia’dır. Google’de öne çıkacak siteler oluşturmaya yardımcıdır. Kolay kullanımı ve gösterişli görünümü sayesinde müşterilerin devamlı uğramasını sağlar. Profesyonel bir e-ticaret sayfasına sahip olmak isteyenler içindir. Canlı özelleştirme özelliği bulunur. İstenilen eklentiler yüklenebilir. Çok büyük ve etkileyici özellikleri bulunan Hestia’nın hızı ise oldukça iyidir. 

Temayı İncele https://themeisle.com/themes/hestia/

Fagri

Fagri, esnek e-ticaret sitesi kurmak isteyenler içindir. Elementor, kurucu eklentisi sayesinde sitenin görünüşü ve tonu hızlıca değiştirilebilir. Site Origin eklentisiyle de uyumludur. Özelleştirilebilen temada renk düzenini istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Mega menü olanağı sunan temayı özelleştirip kurmanız çok kısa sürecektir.

Temayı İncele https://wpdownloadfree.com/fagri-download-free-wordpress-theme

eStore

Theme Grill tarafından tasarlanan eStore, ücretsiz olmasına rağmen çok güçlü özelliklere sahiptir. 10 binden fazla işletme tarafından tercih edilmiş bir temadır. Sol ve sağdaki kenar çubuklarına 3 tane özel menü yerleştirilebilir. Hızlı olarak özelleştirilebilir. Sayfaların her birinde farklı düzen kullanılabilir. YITH WooCommerce ile uyumlu olduğundan istek listesi eklenir. Kategorilerin renklerini istediğiniz şekilde seçip harika bir şekilde özelleştirebilirsiniz. 

Temayı İncele https://tr.wordpress.org/themes/estore/

Bellini

Ziyaretçilerin dikkatini çekecek modern tasarıma sahip olan Bellini, görselleri tam genişlikte gösterebilir. Kaydırgaçlar, renklerin düzenlenmesi son derece kolaydır. İşletmenin logosunu yükleyebilirsiniz. Çeşitli alanlardaki işletmeler için uygundur. 

Temayı İncele https://tr.wordpress.org/themes/bellini/

Tyche

Canlı renklerde bir tasarıma ne dersiniz? O zaman tercihinizi Tyce’den yana kullanmalısınız. Profesyonel tasarımı bulunan tema özelleştirilebilir. Ürünleri çok hızlı gösterir. Renklerini tam ve orijinalinde olduğu gibi yansıtmaktadır. İşletmenin önde gelen ürünleri ana sayfanın ortasında görüntülenir. Kategorilere göre ürün gösterme imkanı bulunan temanın ödeme sayfası da oldukça iddialıdır. Yukarıdakiler 2021 yılının en iyi WordPress e-ticaret temaları olup işletmeciler ve kullanıcılar tarafından takdir toplamışlardır. 

Temayı İncele https://colorlib.com/wp/themes/tyche/

Lazzoni Mobilya Başarı Hikayesi

Lazzoni MobilyaBaşarıHikayesi Lazzoni 1897 yıllarına dayanan bir hayat hikayesi mevcut kaliteye ve modern tasarımlara öncelik veren Lazzoni Mobilya kaliteli mobilya üretimi konusunda oldukça istikrarlı ve

Devamını Oku